Zpět na blog

Pokud jste v minulosti zazdili myšlenku psaní deníku, je čas zamyslet se. Trávili by Charles Darwin a Winston Churchill tolik času psaním deníků, když by to k ničemu nevedlo? Nejde říct, že by neměli nic lepšího na práci.

Deník není jen pro rozpolcené teenagerky a nezačíná slovy Milý deníčku. Tedy pokud nechcete, aby začínal slovy Milý deníčku. Dle gusta.

Psát deník znamená uvolnit si prostor v hlavě a zachytit myšlenky, které by vám jinak unikly. Denně vám jich hlavou prolítnou desítky tisíc. Říká se, že 60 tisíc. Většina z nich je pravděpodobně zanedbatelný bordel (alespoň já to tak mám), ale vždy se objeví pár takových, které stojí za to zaznamenat.

Můžete si zapsat dva bullet pointy týdně nebo popsat tří stránky denně. Můžete psát, za co cítíte vděčnost, co vás rozhodilo nebo v čem se chcete zdokonalit. Psaní deníku nemá pravidla.

Psaní deníku a jeho výhody - journaling

Během dne můžete deník využít jako odkladiště mysli, ke kterému se později budete vracet pro inspiraci a pro nové vhledy získané propojováním zdánlivě nesouvisejících myšlenek.

Večer si s deníkem a šálkem čaje můžete sednout ke stolu a doslova se z celého dne vypsat. Projdete si uběhlý den událost po události, zanalyzujete, co se vám povedlo a v jakých situacích se chcete příště zachovat jinak. Poděkujete za vše, co jste si uvědomili, uzavřete tak den a půjdete spát s čistou hlavou.

K čisté hlavě vám také pomůže Sedmikrokový očistný postup popsaný v mé knize Detox hlavy.

Psaní deníku je formou meditace, která vám pomůže zpomalit, rozuzlit zapeklité situace, vytvořit si vztah se svou myslí a odhalit aspekty své osobnosti, které by vám zůstaly skryty.

Pokud již deník píšete, gratuluji. Pokud ne, pořiďte si krásný sešit (miluji Piiir) a popište první stránku. Když zjistíte, že journaling není pro vás, také vám gratuluji – jste o krok blíže tomu zjistit, co pro vás je.

Tak co… journaling ano, nebo ne?

Jakých 6 kroků vede k čisté a uvolněné mysli?

V rychlém životním tempu se můžeme často ztratit. Naše mysl je neustále bombardována informacemi, povinnostmi a vším možným rozptylováním. Z takového místa stresu a spěchu pak nevidíme, že k obnově naší fyzické i mentální pohody vedou často jednoduché kroky.

Chcete se každý den cítit klidněji, vyrovnaněji a více sami sebou? Vytvořil jsem pro vás zdarma online workshop 6 KROKŮ K DETOXU HLAVY.

6 kroků k detoxu hlavy webinář workshop jak na čistou mysl

V tomto 32minutovém video-workshopu se dozvíte:

🍃 Proč vůbec potřebujeme detox hlavy (a co to je)
☀️ 6 klíčových uvědomění a Aha momentů na cestě seberozvoje, díky nimž žiji šťastněji a uvolněněji (a vy můžete také)
🌅 Konkrétní akční kroky a praktické tipy, které vás zavedou k dlouhodobě čisté mysli a které můžete začít dělat už dnes
🧘🏻‍♂️ Jak si vyčistit hlavu a kompletně projasnit život za 42 dní

formulář