Meditace – co je to a jak začít? (+ vedené meditace)

Na této stránce najdete různé zdroje, odkazy a doporučení pro vstup do světa meditace.

Ostrovní oáza meditace Azorské ostrovy Vít Aora

Vědomá práce s myslí nám může do života vnést klid, radost, energii, vděčnost, laskavost, jasnost… a jakoukoliv další pozitivní vlastnost, na kterou si vzpomeneme.

Prací s myslí se zabývám přes 10 let. Jen meditací jsem strávil odhadem více než 1 000 hodin. Díky meditaci se cítím klidnější, sebejistější, uvolněnější a radostnější.

Mojí misí je inspirovat více než 100 000 lidí, aby začali meditovat. Budu nadšený, když i právě vám předám inspiraci vplout do světa meditace nebo ještě více prohloubit vaši stávající praxi.

Co tu najdete?

Na této stránce najdete minikurz Základy meditace zdarma ↓, 21denní online kurz meditace ↓, meditační čelenku Muse ↓, články a rozhovory ↓ o meditaci, doporučené meditační aplikace ↓ a také vedené meditace ↓, kterými si můžete zpříjemnit každý den.

Minikurz zdarma: Základy meditace

VPLUJTE DO SVĚTA MEDITACE ZA 3 DNY
Základy meditace minikurz jak začít meditovat

Ve 3 videích zdarma se naučíte:

  1. Co meditace je a není a jak si meditací zkvalitnit svůj celý život
  2. Jak začít meditovat: Meditace koncentrace na dech
  3. Jak si vytvořit prostor a čas na meditaci a překonat nejčastější překážky jako je usínání, nuda, hluky z okolí nebo rušivé myšlenky
formulář

Rozpusť se: 21denní online kurz meditace

JAK SE vám PROMĚNÍ ŽIVOT, KDYŽ BUDEte 21 DNÍ MEDITOVAT? ZVU VÁS DO ONLINE KURZU PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY I MÍRNĚ POKROČILÉ…
Vít Aora meditace

Už dlouho jsem chtěl vytvořit kurz meditace, který by lidi podpořil v prohloubení svého vnitřního klidu. Tento rok nadešel správný čas.

Na podzim 2023 spustím 21denní online kurz meditace. Budeme se v něm den za dnem nořit hlouběji a hlouběji do světa meditace, ostřit svoji pozornost a vnášet do svého života více klidu a vědomí.

Meditační čelenka Muse

Vaše zábavná cesta ke klidu mysli

V srpnu 2023 jsem začal prodávat meditační čelenku Muse, do které jsem se zamiloval.

Snímá elektrické signály vašeho mozku a poskytuje okamžitou zpětnou vazbu, jak se vám daří koncentrovat.

Její objevení pro mě byla revoluce. Praxe meditace je s ní výrazně efektivnější i zábavnější.

Články a podcasty na téma meditace

Vedená meditace Energetický restart

Energetický restart

Necítíte se dobře a sami sebou? Často se stačí na chvíli zastavit a nechat věci být. Potom se dějí kouzla. Přelaďte se kdykoliv během dne za 11 minut do klidu a pohody a dobijte si energii s vedenou meditací Energetický restart. 

vedená meditace Ostrovní oáza: Vít Aora

Ostrovní oáza: Dovol si začít nový život

Přemístit se na ostrov, odstřihnout se od světa a nechat všechno jít… Dočerpat energii, probudit v sobě radostné očekávání nových začátků a dovolit si vykročit novou cestou. Vedená meditace z Azorských ostrovů. 🏝️

Balíček 8 vedených meditací Uvolni se do klidu a radosti

Balíček 8 vedených meditací

Balíček mých 8 provázených meditací, které ti pomohou zklidnit mysl, uvolnit se do proudu života, otevřít se novým začátkům a začít si život tvořit ve větší radosti a lehkosti.

Meditační aplikace

Calmio

Nejlepší česká meditační aplikace. Výborně zpracované vedené meditace a úvodní meditační kurz zdarma. Na výběr máte ze 4 hlasů (dabérů) meditací. Při zakoupení předplatného získáte přístup k široké škále prémiových meditací pro různé účely – například pro lepší soustředění, pro řešení nespavosti, pro práci s hněvem, strachem, smutkem a dalšími emocemi atd. Po stažení aplikace klikněte na tento odkaz https://www.calmio.cz/detoxhlavy a získejte tak na 42 dní zdarma přístup k veškerému placenému obsahu Calmio Premium.

Insight Timer

Má oblíbená meditační aplikace (v angličtině). Nabízí obrovský výběr vedených meditací od učitelů z celého světa. Nejčastěji ale využívám samotný časovač, kterým měřím, jak dlouho medituji. Aplikace pak zobrazuje zajímavé statistiky.

Waking Up

Opravdu kvalitní meditační aplikace. Vyžaduje ale skvělou znalost angličtiny. Od Insight Timeru se liší několika věcmi. V aplikaci najdete 28denní úvodní kurz, který vás naučí všechny potřebné základy meditace. Autor appky, Sam Harriss, následně vydává každý den jednu novou vedenou meditaci. V aplikace také najdete časovač, rozhovory o meditaci a mini-kurzy na různá témata. Aplikace je na rozdíl od Insight Timeru placená, ale opravdu stojí za to.
|

Tvůj svět je živoucím výrazem toho, jak používáš a jak jsi používal svoji mysl.

– Earl Nightingale

Vít Aora

MINDSET NEWSLETTER

Přidejte se k více než 5 tisícům lidí a odebírejte můj 14denní páteční Mindset Newsletter. Sdílím v něm vždy 5 krátkých tipů pro nastavení mysli, zkvalitnění života a skutečné sebepoznání.

Navíc vám zdarma pošlu jednu z mých nejoblíbenějších vedených meditací Energetický restart, která vám pomůže se za 11 minut kdykoliv přeladit do klidu a pohody.

formulář