Meditace & vizualizace

Úspěch je stav mysli.
Vědomá práce se svojí myslí může do vašeho života vnést větší harmonii, pohodu, radost, sílu, energii, vděčnost, lásku, sebejistotu, jasnost… a jakoukoliv další pozitivní vlastnost, na kterou si vzpomenete.

Nemusíte se přestěhovat do jeskyně ani trávit hodiny denně v tureckém sedu. Dovednost vědomého žití můžete začít trénovat už dnes.
Vít Libovický

Svou mysl trénuji už přes 7 let. Jen meditací jsem strávil odhadem více než 700 hodin. Baví mě to, dává mi to obrovský smysl, spojuje mě to s mojí podstatou, pomáhá mi to přijímat věci takové, jaké jsou, a žít ve větší lehkosti. Meditaci učím i na svých veřejných a firemních workshopech a v osobních konzultacích. Budu nadšený, když i vám předám inspiraci vplout do světa meditace nebo ještě prohloubit svou aktuální praxi.

Co tu najdete?

Na této stránce najdete články a rozhovory ↓ o meditaci, doporučené meditační aplikace ↓ a také moji ranní vizualizaci ↓, kterou můžete zahájit každý den a cítit se skvěle už od rána.

Články a podcasty na téma meditace

Ranní Nakopávač Vizualizace Meditace Radost, klid, pohoda, síla, sebejistota, svoboda

Ranní Nakopávač

Úspěšný den začíná prvními momenty po probuzení.

To, jak se cítíte, utváří celý váš život. Co takhle cítit se skvěle už od rána? Vytvořil jsem 12minutovou MP3 vizualizaci 🎧, která vám pomůže uvolnit stres 🌳🌊 a rozproudit energii v těle 💃☀. Naladíte se na svoji vnitřní sílu, lásku a svobodu. S čistou hlavou a uvolněným tělem tak radostně vstoupíte do nového dne.

 

Meditační aplikace

Insight Timer

Má oblíbená meditační aplikace. Nabízí obrovský výběr vedených meditací od učitelů z celého světa. Nejčastěji ale využívám samotný časovač, kterým měřím, jak dlouho medituji. Aplikace pak zobrazuje zajímavé statistiky. Je dostupná jen v angličtině.

Waking Up

Opravdu kvalitní meditační aplikace. Vyžaduje ale skvělou znalost angličtiny. Od Insight Timeru se liší několika věcmi. V aplikaci najdete 28denní úvodní kurz, který vás naučí všechny potřebné základy meditace. Autor appky, Sam Harriss, následně vydává každý den jednu novou vedenou meditaci. V aplikace také najdete časovač, rozhovory o meditaci a mini-kurzy na různá témata. Aplikace je na rozdíl od Insight Timeru placená, ale opravdu stojí za to.

Calmio

Nejlepší česká meditační aplikace. Výborně zpracované vedené meditace a úvodní meditační kurz zdarma. Na výběr máte ze 4 hlasů (dabérů) meditací. Při zakoupení předplatného získáte přístup k široké škále prémiových meditací pro různé účely – například pro lepší soustředění, pro řešení nespavosti, pro práci s hněvem, strachem, smutkem a dalšími emocemi atd. S kódem „detoxhlavy“ získáte na 42 dní zdarma přístup k veškerému placenému obsahu.
|

Tvůj svět je živoucím výrazem toho, jak používáš a jak jsi používal svoji mysl.

– Earl Nightingale