O mně

Vít Libovický čaj meditace

Jsem tvůrce produktů osobního rozvoje (Rozcestník, Detox hlavy), majitel dvou firem (Mementerra, Bosques Technologies) a milovník čaje a meditace.

Když bych měl shrnout, co vlastně dělám, řekl bych asi 2 slova: e-shopy a mindset.

Píši a mluvím o tom, jak rozvíjet svůj potenciál a udržovat vyrovnanost v dnešním rychlém světě. Baví mě učit se, jak se stávat neustále vědomějším tvůrcem své reality. O své poznatky se rád dělím s ostatními.

Jako malý jsem prodával rodičům papírové vlaštovky a také knížky, které jsem našel v jejich knihovně. Důmyslný byznys plán! Nevědomky jsem se už tehdy připravoval na budoucí kariéru – dnes mě podnikání živí.

Na gymplu jsem se rozhodl, že chci rozjet vlastní byznys. Ve škole nás neučili nic o podnikání, ale četl jsem knihy osobního rozvoje, hltal blogy digitálních nomádů, učil se programovat a pracoval na svých vlastních projektech.

Mementerra

V prosinci 2016, půl roku po maturitě, jsem rozjel svůj první úspěšný byznys. Vytvořil jsem zážitkovou knihu pro zamilované, Our Love Challenges, umístil ji na e-shop a spustil první placené kampaně na Facebooku.

Později jsem se spojil s kamarádem Davidem z ekonomky a dalšími úžasnými lidmi. Společně jsme vytvořili nové kreativní knihy a deníky a začali je vydávat pod značkou Mementerra.

Tým Mementerra

Náš tým nyní čítá 8 hlavních členů a více než 10 externích. Vytvořili jsme přes 30 originálních produktů a v ČR a na Slovensku jich prodali více než 50 000. Chceme se stát lovebrandem podporujícím lidi ve vědomém a kreativním trávení času.

Detox hlavy

Jaké by to bylo, cítit se každý den skvěle?

Prací s myslí a emocemi se zabývám už od roku 2013. Podstoupil jsem několik výzev jako pobyt ve tmě, intenzivní 10denní meditační Vipassana retreat, ceremonii s očistnou žábou Kambo a holotropní dýchání.

Pro zkvalitnění života ale není potřeba razantních změn – někdy se stačí kvalitně vyspat a poděkovat za to, že jste naživu. Nebo využít jednu z dalších 24 technik pro vyladění své frekvence, které popisuji v knize Detox hlavy: Praktické techniky, rituály a postupy pro čistou mysl a skvělý pocit z každého dne.

Detox hlavy Vít Aora Praktické techniky, rituály a postupy pro čistou mysl a skvělý pocit z každého dne

SellOnline

S mým ostříleným webmajstr-kamarádem Tomášem Drvotou jsme spustili projekt SellOnline.
 
Naše know-how z 7+ let online podnikání jsme přetavili do kompletního PDF průvodce založením e-shopu. Má 174 stran a provede vás krok po kroku celým procesem od sestavení smysluplného byznys plánu přes vytvoření e-shopu až po jeho chytrou propagaci.
 

SellOnline jak založit e-shop

 

Podcast Svojí cestou

V září 2020 jsem spustil svůj podcast (dříve Mindset Upgrade Podcast). Začal jsem nahrávat rozhovory s lidmi, kteří mě osobně inspirují jejich způsobem žití a přemýšlení.

Spolu s mojí ženou Luci si povídáme s nimi o tom, jak se rozvíjet, jít svojí cestou a přemýšlet o věcech jinak, než je běžné. Bavíme se s inspirativními hosty o seberozvoji, spiritualitě, podnikání, zdraví a dalších tématech, která zrovna připlují.

Svojí cestou podcast o tom, jak jít svojí cestou a přemýšlet jinak, než je běžné - seberozvoj, spiritualita, zdraví, podnikání, osobní rozvoj

Týdenní Výcuc

Každý pátek posílám newsletter s 5 tipymyšlenkami a postřehy mého týdne. Říkám mu Týdenní Výcuc. Odebírají ho stovky lidí a píší mi, že prý stojí za to.

optin form

 

Rozcestník

Protože miluji papír a milují rozjímání nad životem, vytvořil jsem chytrého průvodce vaším nejlepším rokem. Jmenuje se Rozcestník. Zvědomíte si své hodnoty, vize a krok po kroku začnete naplňovat své sny.

Rozcestník – kterou životní cestou se letos vydáš?

Kam dál?

Sledovat mě můžete na Facebooku, LinkedinuInstagramu.

Dále můžete prozkoumat témata, která mě baví nejvíce:

Podnikání

Produktivita

Transformace

Rovnováha

Nejpřínosnější knihy

 • The 4-Hour Workweek – Tim Ferriss
 • Journey Into Oneness – Michael J. Roads
 • The Mind Illuminated – Culadasa
 • Awareness – Anthony De Mello
 • Own the Day, Own Your Life – Aubrey Marcus
 • Anything You Want – Derek Sivers
 • Zero Limits – Joe Vitale
 • Dále viz Reading list

Nejoblíbenější…

 • Citát – “It is often not serenity that is needed by a student but the ability to stay present when the mind is caught in a storm.”
 • Nástroj – šamanský buben a djembe
 • Film – Pán prstenů: Návrat krále
 • Cizí země – Austrálie!
 • Hudba – Carioca, Sean Koch, Alt-J, Oliver Shanti
 • Rituál – studená sprcha
 • Hřích – hořká čokoláda

Připojte se k rostoucí komunitě 1000+ odběratelů Týdenního Výcucu. Každý pátek sdílím 5 tipů, myšlenek a life-hacků ze světa seberozvoje. Bude super, když se přidáte.

optin form
„Jediný newsletter, který ještě čtu.“
Dalibor Herbrich
Dalibor Herbrich
CEO QuickJobs