Zpět na blog

Epizodu podcastu si můžete poslechnout těmito způsoby:

Poslouchej na Spotify
Poslouchej podcast Mindset Upgrade na Youtube
Poslouchej na Apple podcasts

Jitka Lamerii Hadrabová je masérka, harmonizérka, průvodkyně a tanečnice. V projektu Harmonizéři.cz zastřešuje maséry, kteří prošli jejími masérskými kurzy a naučili se harmonizační techniky, které Jitka vytvořila na základě zkušeností z cest a své vlastní cesty životem.

My jsme se spolu setkali na retreatu Naplněná hojnost v Novohradských horách. O pár měsíců později mi Jitka psala, že absolvovala 10denní meditační ústraní meditace Vipassana, který jsem v minulosti také sám absolvoval a byl pro mě obrovskou životní transformací.

Napsal jsem o něm také celý článek 100 hodin meditace v 10 nejtěžších dnech mého života. O čem je Vipassana?

Jde o velmi intenzivní výcvik, který probíhá v tichu a kde se více než 10 hodin denně medituje a čistí náš vnitřní svět.

Tyto retreaty se pořádají pravidelně po celém světě a už jsem o nich dříve nahrál rozhovory v mém předchozím podcastu Svojí cestou.

Přišlo mi teď ale krásné popovídat si o této možnosti sebepoznání s někým, kdo retreatem také prošel, popovídat si o svých prožitcích a sdílet s lidmi to, že takováto možnost vůbec existuje a že vám to může změnit život.

V rozhovoru uslyšíte:

  • o meditačním retreatu vipassana – co to je, jak jsme ho oba prožili, co jsme si z něho odnesli a jak se díky němu změnil náš každodenní život
  • o tom, jaké to je být 10 dní v tichu
  • o dvou hlavních nepřátelích vnitřního klidu: lpění a averze
  • o čištění nánosů emocí, vzpomínek a dat, která nepříznivě ovlivňují náš život
  • o přístupu k bolesti a utrpení
  • o tom, že vše se mění
  • o vnímání našeho těla a o tom, co vše je vlastně naše mysl a proč se jí zabývat

Jestli vás zajímá ověřený způsob, jak dosáhnout šťastnějšího života, tento rozhovor je pro vás, protože vipassana vám přesně toto poskytne. Není to ale zadarmo. 🙂

Krásný a inspirativní poslech!

Odkazy

Připojte se k více než 5 000 odběratelům mého pátečního Mindset Newsletteru. Jednou za 14 dní získáte 5 praktických tipů pro váš seberozvoj.

optin form

Nech to jít:
3 týdny k emoční svobodě

Aktuálně můžete projít mým novým online kurzem práce s emocemi. Propustíte usazené emoce z minulosti, naučíte se zvládat emoční vlny, více přijímat sebe a své emoce a uvolníte se do života ve větší lehkosti, radosti a emoční vyrovnanosti.

Vít Aora

MINDSET NEWSLETTER

Přidejte se k více než 5 tisícům lidí a odebírejte můj 14denní páteční Mindset Newsletter. Sdílím v něm vždy 5 krátkých tipů pro nastavení mysli, zkvalitnění života a skutečné sebepoznání.

Navíc vám zdarma pošlu jednu z mých nejoblíbenějších vedených meditací Energetický restart, která vám pomůže se za 11 minut kdykoliv přeladit do klidu a pohody.

formulář