Zpět na blog

Epizodu podcastu si můžete poslechnout těmito způsoby:

Poslouchej na Spotify
Poslouchej podcast Mindset Upgrade na Youtube
Poslouchej na Apple podcasts
Poslouchej na Google Podcasts

Spousta lidí se v životě cítí ztraceně. My ale věříme, že každý může najít svoji jedinečnou životní cestu, se kterou je plně v souladu, a touto cestou se vydat. Nahráváme rozhovory s lidmi, kteří nás inspirují přemýšlet o věcech jinak, než je běžné, a žít podle svých vlastních hodnot. Já jsem Vít Aora, moje žena je Lucie Aora a vítáme vás v podcastu Svojí cestou!

A o čem to dnes je?

Píše Lucie Aora:

Menstruace a cykličnost jsou nedílnou součástí života každé ženy. To, jak my ženy prožíváme různé fáze našeho cyklu, ovlivňuje všechny důležité pilíře našeho života. A také velmi souvisí s naším celkovým zdravotním stavem, jsou jeho přímým odrazem.

Když na mě před půl rokem na Facebooku vyskočilo video od Marie Helen o tom, jak by měla vypadat zdravá menstruace, nestačila jsem se divit. Tolik překvapivých informací, Aha momentů a vyvrácených dogmat.

Byla jsem z toho tak nadšená, že už mi tenkrát problesklo hlavou, že tyhle informace by se měly určitě dostat k co největšímu počtu žen a také k jejich mužům. Abychom mohli prožívat každý den ve větším napojení na sebe sama, ve zdraví, bez zbytečných bolestí a s větším elánem.

K mé velké radosti si v dnešní 61. epizodě podcastu povídáme s Marie Helen, odbornicí na Tradiční čínskou medicínu, autorkou mnoha e-booků a online kurzů týkajících se menstruace, stravy, posílení imunity a detoxu, moudrosti těla.

Marie učí především ženy, jak na únavu, pohodový cyklus i fungující zažívání. Propojuje poznatky z Tradiční čínské medicíny s mnohaletými zkušenostmi z oblasti Reflexologie, Shiatsu a stravování podle Teorie 5 elementů.

V rozhovoru si povídáme o tom:

  • Jaká existují ve společnosti ženská dogmata kolem menstruace a co je na nich vlastně pravdy.
  • Konkrétní tipy na to, co zařadit během cyklu za potraviny a doplňky
  • Jak zacházet s různými chutěmi během cyklu.
  • Mohou jíst žena a muž to stejné dle jejího cyklu?
  • O potravinách a jejich účincích: ovoce a zelenina, chia semínka, zelené potraviny, miso polévka, esenciální oleje,…
  • Jak podpořit organismus během pylové alergie?
  • Jak vlastně vypadá zdravá menstruace?
  • Co za menstruační pomůcky je vhodné používat?
  • Jak pracovat s chladem
  • O zvídavosti a radosti z maličkostí, o deníku vděčnosti a o tom, jak se koukat na svět dětskýma očima

Tato epizoda podcastu je nabitá konkrétními tipy pro zlepšení kvality života a celkového vnímání menstruace i cykličnosti a já osobně jsem z ní nadšená.

A jako vždy, jestli se vám náš podcast líbí a přináší vám do života hodnotu, zaklikněte si jeho odběr, ohodnoťte ho a sdílejte ho s těmi, kterým může být přínosem. Přejeme vám obohacující poslech!

Odkazy

Připojte se k více než 5 000 odběratelům mého pátečního Mindset Newsletteru. Jednou za 14 dní získáte 5 praktických tipů pro váš seberozvoj.

optin form

Nech to jít:
3 týdny k emoční svobodě

Aktuálně můžete projít mým novým online kurzem práce s emocemi. Propustíte usazené emoce z minulosti, naučíte se zvládat emoční vlny, více přijímat sebe a své emoce a uvolníte se do života ve větší lehkosti, radosti a emoční vyrovnanosti.

Vít Aora

MINDSET NEWSLETTER

Přidejte se k více než 5 tisícům lidí a odebírejte můj 14denní páteční Mindset Newsletter. Sdílím v něm vždy 5 krátkých tipů pro nastavení mysli, zkvalitnění života a skutečné sebepoznání.

Navíc vám zdarma pošlu jednu z mých nejoblíbenějších vedených meditací Energetický restart, která vám pomůže se za 11 minut kdykoliv přeladit do klidu a pohody.

formulář