Podnikání

Podnikání je pro mě úžasnou možností kreativně se vyjádřit, neustále se rozvíjet a tvořit si přesně takový život, jaký chci žít. Založil jsem firmy Mementerra a Bosques Technologies.


Na této stránce najdete články, podcasty a další užitečné zdroje pro vaše podnikání. Chcete rozjet nový byznys nebo nakopnout váš stávající? Jste na správném místě.

Podcasty o podnikání

Články o podnikání

nástroje a knihy

Nástroje, které mi pomáhají v podnikání, a knihy, které mě na cestě podnikání nejvíce posunuly.

Nástroje

Ecomail

Česká aplikace pro efektivní emailing, na kterou jsem přešel z Mailchimpu. Hlavní výhody: je levná, nabízí intuitivní tvorbu automatizací, umí skloňovat česká jména… a je levná 🙂 Jde v ní nastavit téměř cokoliv a co nejde, s tím pomůže externí appka jako Integromat.

Elementor

Drag-n-drop editor pro WordPress, kterým tvořím teď už všechny weby. Dříve jsem používal plugin Divi (i pro tento web), ale Elementor mi přijde svižnější a neustále k němu vychází nová rozšíření. Doporučuji zakoupit Pro verzi, ve které najdete předpřipravené šablony snad pro všechny vaše designerské potřeby.

Manychat

Skvělý emailový klient, ve kterém máte přehled o všech vašich emailových účtech. Nabízí pokročilé filtrování, možnost odloženého odeslání emailu, přizpůsobení vzhledu dle vašeho gusta a další vychytávky.

Notion

Neocenitelná aplikace pro osobní i firemní produktivitu. Tvořte nástěnky, seznamy, kalendáře, tabulky, vytvořte si todo listy a úložiště firemních postupů… Zkrátka přizpůsobte si Notion přesně tak, jak potřebujete. Chvíli trvá, než se v něm zorientujete, ale vynahradí vám to velkou škálou možností přizpůsobení, díky kterým si opravdu vytvoříte svůj virtuální domov.

Wedos

Český poskytovatel webhostingu, na kterém běží několik webů, které jsem stavěl. Levný, spolehlivý, ověřený. S kuponem WN212UYRFH získáte 50% slevu na tarif NoLimit a já dostanu malou provizi. Díky 🙂 Pro několik svých projektů využívám také zahraniční webhosting Cloudways, který je dražší, ale za mě zase o poznání přehlednější.

Knihy

Anything You Want – Derek Sivers

88 stránek, které změní váš přístup k podnikání a k životu celkově. Humorný průvodce podnikáním, které autor vnímá jako možnost vytvořit si svoji vlastní utopii – kus světa, kde je vše přesně tak, jak chcete. Spousta perfektních nápadů, postřehů a uvědomění.

Budoucnost organizací – Frederic Laloux

O „tyrkysových“ organizacích, které vyznávají zcela jiné hodnoty, než „běžné“ firmy, a dosahují tak nevídaných výsledků. Oči-otevírající pohled na podnikání novým, vědomým stylem. „Tyrkysový přístup je dalším krokem ve vývoji lidského vědomí. Organizace (společnosti) vnímá jako samostatnou sílu se svým vlastním smyslem, ne pouze jako způsob, jak naplnit cíle majitelů.“ Doporučuji přečíst každému CEO. 

Built to Sell – John Warrillow

Jak vytvořit (a případně prodat) byznys, který bude fungovat bez vás. I pokud svou firmu milujete jako já a nechcete ji prodat, díky této knize začnete budovat soběstačnější podnikání, které není závislé na vaší osobě. Uvolníte si tak ruce a získáte větší svobodu.

Čtyřhodinový pracovní týden – Tim Ferriss

Jak pracovat a podnikat zatraceně efektivně za využití outsourcingu. Jak maximalizovat svoji produktivitu, vytvořit zdroje pasivního příjmu a žít takový život, jaký opravdu chcete žít. Podnikatelský evergreen, který bych dával jako povinnou četbu každému zájemci o svobodný a bohatý život.

Start With Why – Simon Sinek

Začněte s PROČ. Je to snadné. Než se pustíte do čehokoliv, nejen budování byznysu, zamyslete se, jaké je vaše PROČ. Když začnete se svým opravdovým PROČ, dokážete inspirovat lidi kolem sebe a cesta (JAK a CO) se ukáže sama.

Ostatní kategorie

Produktivita

Transformace

Rovnováha

halt!

Možná jste se ani nerozhlédli a rovnou nascrollovali dolů. Chápu. Zde je přehled toho, co tu najdete. 😉

Vít Aora

CHCETE TIPY PRO VNITŘNÍ KLID?

Přidejte se k více než 6 tisícům lidí a odebírejte MINDSET NEWSLETTER. Sdílím v něm vždy 5 krátkých tipů pro nastavení mysli, zkvalitnění života a skutečné sebepoznání.

🎁 Jako bonus získáte moji oblíbenou vedenou meditaci Energetický restart, která vám pomůže se za 11 minut kdykoliv přeladit do klidu lepší nálady.

formulář