Transformace

Úspěch je stav mysli a změna je jedinou konstantou života.

Baví mě zdokonalovat se, podstupovat výzvy a stávat se vědomějším a šťastnějším. Strávil jsem 7 dní ve tmě, 100 hodin proseděl v meditaci na kurzu Vipassany, rok žil v Austrálii, zúčastnil jsem se ceremonií s očistnou žábou Kambo a podstoupil 10 denní kokosový detox. Příští rok plánuji poutní cestu Camino de Santiago.

Na této stránce najdete články, podcasty a další užitečné zdroje pro osobní transformaci. Chcete ve svém životě udělat změnu? Jste na správném místě.

Podcasty o transformaci

Články o transformaci

nástroje a knihy

Nástroje a knihy, které mi pomohly k dlouhodobé pozitivní změně určitého aspektu mého života.

Nástroje

Awoken

Aplikace pro zaznamenávání snů. Díky této aplikaci jsem si vycvičil paměť na sny. V obdobích, kdy ji používám, si po probuzení pamatuji pravidelně 3 a více snů a občas zažiji lucidní sen, což je sen, ve kterém víte, že sníte, a můžete si s ním jakkoliv hrát. A to je velká jízda! Ve snech můžete čelit svým stínům, objevovat své talenty, trénovat nové dovednosti, létat vesmírem… ve snech můžete cokoliv, co si dokážete představit!

Insight Timer

Má oblíbená meditační aplikace. Nabízí obrovský výběr vedených meditací od učitelů z celého světa. Nejčastěji ale využívám samotný časovač, kterým měřím, jak dlouho medituji. Aplikace pak zobrazuje zajímavé statistiky. 

Waking Up

Opravdu kvalitní meditační aplikace. Od Insight Timeru se liší několika věcmi. V aplikaci najdete 28denní úvodní kurz, který vás naučí všechny potřebné základy meditace. Autor appky, Sam Harriss, následně vydává každý den jednu novou vedenou meditaci. V aplikace také najdete časovač, rozhovory o meditaci a mini-kurzy na různá témata. Aplikace je na rozdíl od Insight Timeru placená a opravdu stojí za to.

Notion

Neocenitelná aplikace pro osobní i firemní produktivitu. Všechny své pokroky a seberozvojové záznamy uchovávám v této aplikaci. Tvořte nástěnky, seznamy, kalendáře, tabulky, todo listy a denní zápisy… Zkrátka přizpůsobte si Notion přesně tak, jak potřebujete. Chvíli trvá, než se v něm zorientujete, ale vynahradí vám to velkou škálou možností přizpůsobení, díky kterým si opravdu vytvoříte svůj virtuální domov.

Knihy

Jak získávat přátele a působit na lidi – Dale Carnegie

Srdcovka, na které jsem začínal s osobním rozvojem. V knize je vše, co potřebujete k tomu, abyste se stali oblíbenějšími, empatičtějšími a lidé se vám začali otevírat. Skvělý návod na efektivní networking.

Journey Into Oneness – Michael Roads

Moje nejoblíbenější kniha. Čtu ji každé dva roky znovu, abych si vždy připomněl, oč tu vlastně běží. Že nejsme jen fyzická smrtelná těla, že existují reality a energie vědou neprobádané, že naše podstata dalece přesahuje racionální chápání. Vždy se při čtení naladím na neskutečně osvobozující pocit, že je vše tak, jak má být.

Own the Day, Own Your Life – Aubrey Marcus

Využití chytrých rituálů, technik a life hacků k optimalizaci dne a tím i celého svého života. Přínos pravidelných (nejen) ranních a večerních rituálů pociťuji už přes 7 let. Tuto knihu vysoce doporučuji.

The Mind Illuminated – Culadasa

Podrobný a 100% praktický průvodce meditací pro kohokoliv. Provede vás od začátku do konce po cestě osvobození se od své vlastní mysli, která je skvělým pomocníkem, ale zlým pánem. Je to fakt bichle. Jestli se chcete ponořit hluboko do tajů meditace, našli jste tu pravou knihu.

The Multi-Orgasmic Man – Mantak Chia

Praktické taoistické a tantrické techniky pro kvalitnější sexuální život. Nevím, co více říct, než že si přeji, abych tuto knihu objevil dříve. Zcela změní váš pohled na sexualitu, předá vám konkrétní techniky pro práci s energiemi ve svém těle a otevře vás novým extatickým zážitkům. Spolu s knihou Umění sexuální extáze tvoří úžasné doplňující se kombo pro plné zasvěcení do říší, o kterých jste nevěděli, že existují. 

Zero Limits – Joe Vitale

Česky „Svět bez hranic“. Kniha o myslí-nepochopitelných účincích havajské čistící metody Ho’oponopono umožňující odstranit nechtěné myšlenkové vzory a dosáhnout stavu bez limitů, ve kterém jste plně otevřeni inspiraci vesmíru.

Zkušenosti hlupáka – Mirzakarim Norbekov

Léčení zraku a celého přístupu k životu. Každá stránka je poklad, u kterého jsem se nepřestával smát a žasnout. Mirzakarim si nebere servítky a dost peprným jazykem vás doslova nakopne k tomu opustit roli oběti a vytvořit si silný mindset tvůrce. Na motivy vizualizace z této knihy jsem vytvořil vizualizaci Ranní Nakopávač.

Ostatní kategorie

Podnikání

Produktivita

Rovnováha

halt!

Možná jste se ani nerozhlédli a rovnou nascrollovali dolů. Chápu. Zde je přehled toho, co tu najdete. 😉

Vít Aora

CHCETE TIPY PRO VNITŘNÍ KLID?

Přidejte se k více než 6 tisícům lidí a odebírejte MINDSET NEWSLETTER. Sdílím v něm vždy 5 krátkých tipů pro nastavení mysli, zkvalitnění života a skutečné sebepoznání.

🎁 Jako bonus získáte moji oblíbenou vedenou meditaci Energetický restart, která vám pomůže se za 11 minut kdykoliv přeladit do klidu lepší nálady.

formulář