Rovnováha

Být sám sebou. Cesta středu. Work-life balanc. Odpočinek. Vyrovnanost. Vytrvalost. Sebejistota. Uvědomování si. Napojení.

 

To vše se mi vybaví, když se řekne rovnováha. Na této stránce najdete články, podcasty a další zdroje na téma rovnováhy. Chcete ve svém životě nastolit balanc? Jste na správném místě.

Podcasty o rovnováze

Články o rovnováze

nástroje a knihy

Nástroje a knihy, které mi pomáhají k udržování rovnováhy všech podstatných oblastí mého života.

Nástroje

Google kalendář

Kalendář asi nemusím představovat. Stejně jsem ho ale chtěl zmínit, protože efektivní využívání kalendáře mi pomáhá lépe plánovat svůj čas a lépe rozložit časovou investici do různých oblastí mého života. Jedna věc je mít plány v hlavě, druhá věc je vidět v kalendáři, kolik času reálně zaberou a kolik času chci věnovat jiným aktivitám. Proto bych sílu kalendáře nepodceňoval 🙂

Insight Timer

Má oblíbená meditační aplikace. Nabízí obrovský výběr vedených meditací od učitelů z celého světa. Nejčastěji ale využívám samotný časovač, kterým měřím, jak dlouho medituji. Aplikace pak zobrazuje zajímavé statistiky. 

Notion

Neocenitelná aplikace pro osobní i firemní produktivitu. Všechny své pokroky a seberozvojové záznamy uchovávám v této aplikaci a mám díky ní volnější hlavu. Tvořte nástěnky, seznamy, kalendáře, tabulky, todo listy a denní zápisy… Zkrátka přizpůsobte si Notion přesně tak, jak potřebujete. Chvíli trvá, než se v něm zorientujete, ale vynahradí vám to velkou škálou možností přizpůsobení, díky kterým si opravdu vytvoříte svůj virtuální domov.

Piiir

Tohle jste možná nečekali. Piiir není nástroj, ale česká dokonalá firma založená Ondrou Plášilem, který s vášní ručně vyrábí krásné sešity z recyklovaných materiálů. Já je úplně žeru. Píši do nich už několik let a rozhodně si zaslouží na této stránce o rovnováze své místo. Není nad to se vypsat ze svých myšlenek a emocí nebo si vybrainstormovat plány na další měsíc. Hezky old-school, papír a tužka. Přečíst si také můžete můj článek o journalingu.

Waking Up

Opravdu kvalitní meditační aplikace. Od Insight Timeru se liší několika věcmi. V aplikaci najdete 28denní úvodní kurz, který vás naučí všechny potřebné základy meditace. Autor appky, Sam Harriss, následně vydává každý den jednu novou vedenou meditaci. V aplikace také najdete časovač, rozhovory o meditaci a mini-kurzy na různá témata. Aplikace je na rozdíl od Insight Timeru placená a opravdu stojí za to.

Knihy

Awareness – Anthony de Mello

V češtině „Bdělost“. No-bullshit kniha o tom, jak přestat žít v iluzi a uvědomit si podstatu fungování naší mysli. Na motiv hlavní myšlenky knihy „Já jsem prdel, ty jsi prdel, tak v čem je problém?“ jsem sepsal stejnojmenný článek.

Journey Into Oneness – Michael Roads

Moje nejoblíbenější kniha. Čtu ji každé dva roky znovu, abych si vždy připomněl, oč tu vlastně běží. Že nejsme jen fyzická smrtelná těla, že existují reality a energie vědou neprobádané, že naše podstata dalece přesahuje racionální chápání. Vždy se při čtení naladím na neskutečně osvobozující pocit, že je vše tak, jak má být.

Proč spíme – Matthew Walker

Čtivě podané vědecké studie o spánku a jeho účincích na naše životy. Myslel jsem si, že vím, jak funguje spánek. Po přečtení knihy jsem si uvědomil, že vím, že nic nevím. Knihu rozhodně doporučuji přečíst. Spánek vnímám jako největší life-hack pro šťastnější a vyrovnanější život.

Siddhártha – Hermann Hesse

Povídka o cestě středu a životní rovnováze. Siddhártha se vydává do světa, aby prozkoumal oba extrémy, askezi a extrémní přebytek, a našel zlatou střední cestu. Pokud máte rádi příběhy a cítíte, že postrádáte životní balanc, tato krátká knížka vás vrátí zpět na svoji cestu.

The Mind Illuminated – Culadasa

Podrobný a 100% praktický průvodce meditací pro kohokoliv. Provede vás od začátku do konce po cestě osvobození se od své vlastní mysli, která je skvělým pomocníkem, ale zlým pánem. Je to fakt bichle. Jestli se chcete ponořit hluboko do tajů meditace, našli jste tu pravou knihu.

Wim Hof: ledový muž

Síla mysli, dechu a chladu. Ledové sprchy mi dodávají energii a čistí z mého těla stres už přes dva roky. Ve spojení se specifickým intenzivním dýcháním se za několik minut dokáži vyladit do nejvyšší vděčnosti, uvolněnosti a vyrovnanosti.

Ostatní kategorie

Podnikání

Produktivita

Transformace

halt!

Možná jste se ani nerozhlédli a rovnou nascrollovali dolů. Chápu. Zde je přehled toho, co tu najdete. 😉
Vít Aora

MINDSET NEWSLETTER

Přidejte se k více než 5 tisícům lidí a odebírejte můj 14denní páteční Mindset Newsletter. Sdílím v něm vždy 5 krátkých tipů pro nastavení mysli, zkvalitnění života a skutečné sebepoznání.

Navíc vám zdarma pošlu jednu z mých nejoblíbenějších vedených meditací Energetický restart, která vám pomůže se za 11 minut kdykoliv přeladit do klidu a pohody.

formulář