Zpět na blog

Epizodu podcastu si můžete poslechnout těmito způsoby:

Poslouchej na Spotify
Poslouchej podcast Mindset Upgrade na Youtube
Poslouchej na Apple podcasts
Poslouchej na Google Podcasts

Spousta lidí se v životě cítí ztraceně. My ale věříme, že každý může najít svoji jedinečnou životní cestu, se kterou je plně v souladu, a touto cestou se vydat. Nahráváme rozhovory s lidmi, kteří nás inspirují přemýšlet o věcech jinak, než je běžné, a žít podle svých vlastních hodnot. Já jsem Vít Aora, moje žena je Lucie Aora a vítáme vás v podcastu Svojí cestou!

A o čem to dnes je?

Píše Lucie Aora:

Rituály, návyky, ceremonie… Na první pohled se mohou tato slova zdát podobná, ale přeci jen asi mezi nimi vnímáte rozdíl. Používají se jak v běžném, každodenním životě, tak i při zvláštních příležitostech, důležitých životních meznících.

A protože mě osobně rituály hodně zajímají a sama s nimi ve svém životě pracuji, tak jsem si přála do této oblasti nahlédnout ještě hlouběji a podělit se s vámi o nové poznatky, porozumění i uvědomění.

K mé velké radosti si v dnešní 63. epizodě podcastu povídám s Barborou Zemanovou, odbornicí na rituály, zakladatelkou a lektorkou Školy ženských rituálů, ceremonialistkou, autorkou knihy Ženské rituály a také úžasnou průvodkyní zabývající se konstelacemi a metodou Somatic experiencing.

V rozhovoru si povídáme o tom:

  • Jak Bára vnímá slovo ,,rituál’’ a jestli je rozdíl mezi rituálem a ceremonií?

  • Jaké vůbec existují typy rituálů, k jakým životním příležitostem a jak probíhají? Hlouběji se v rozhovoru věnujeme tématu vědomých svatebních rituálů.

  • Povídáme si také o ženské šamanské cestě a o hledání formy ženské spirituality propojené s přírodou a tělesností.

  • Dále se dostáváme k zajímavým otázkám typu: Co je dobré do rituálu zapojit, jak ho vést a jak z něj také poté vystoupit? Je potřeba něco speciálního k provedení rituálu doma?

A v závěru podcastu si povídáme o jemné, pomalé práci s traumatem, takzvané metodě Somatic experiencing.

Tato epizoda podcastu se nese na takové krásné, laskavé ženské vlně a přináší hlubší náhled do tematiky rituálů a ceremonií a já osobně jsem z ní nadšená.

Přejeme vám obohacující poslech!

Odkazy

Vít Aora

MINDSET NEWSLETTER

Přidejte se k více než 5 tisícům lidí a odebírejte můj 14denní páteční Mindset Newsletter. Sdílím v něm vždy 5 krátkých tipů pro nastavení mysli, zkvalitnění života a skutečné sebepoznání.

Navíc vám zdarma pošlu jednu z mých nejoblíbenějších vedených meditací Energetický restart, která vám pomůže se za 11 minut kdykoliv přeladit do klidu a pohody.

formulář