Zpět na blog

Epizodu podcastu si můžete poslechnout těmito způsoby:

Poslouchej na Spotify
Poslouchej podcast Mindset Upgrade na Youtube
Poslouchej na Apple podcasts
Poslouchej na Google Podcasts

Spousta lidí se v životě cítí ztraceně. My ale věříme, že každý může najít svoji jedinečnou životní cestu, se kterou je plně v souladu, a touto cestou se vydat. Nahráváme rozhovory s lidmi, kteří nás inspirují přemýšlet o věcech jinak, než je běžné, a žít podle svých vlastních hodnot. Já jsem Vít Aora, moje žena je Lucie Aora a vítáme vás v podcastu Svojí cestou!

A o čem to dnes je?

Jedním ze základních pilířů zdraví je náš dech. Akorát, že téměř nikoho z nás neučili, jak se dýchá správně a jak nám funkční dýchání může pozitivně proměnit život (a nefunkční zhoršit).

Proto si v dnešní 62. epizodě povídám s Rostislavem Václavkem, dost možná nejznámějším odborníkem na dech u nás. Rosťa je certifikovaný master instruktor Buteyko, Oxygen Advantage, instruktor ROS-dýchání, otužování a zakladatel projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ.

V rozhovoru si povídáme o tom:

 • Jak se Rosťa vyléčil z „nevyléčitelné“ nemoci silou dechu a otužování
 • O proměně života skrze prožitek u ledového vodopádu
 • O úctě k sobě: Nejdůležitějším produktem světa jsme my sami
 • O kultivaci mysli, egu a nehodnocení
 • O projektu 5 Pilířů zdraví
 • Proč špatně dýcháme a jaký to má vliv na náš život
 • Jak funguje okysličování těla a jaký vliv má na tento proces hyperventilace
 • 3 rámce, kde změnit své navyklé chování – dýchání a pohyb, dýchání a mluva, dýchání a spánek
 • jak se zorientovat ve světě dechu a začít navyšovat svoji kvalitu dechu a života – o „dýcháncích“
 • cvičení na zklidnění mysli: mindful breathing
 • dech pro ženy: jak je to s dechovými technikami v těhotenství a jak se dechem připravit na porod
 • jak přistupovat k intenzivním dechovým praktikám jako je holotropní dýchání

Zkoušeli jste do teď kvanta různých způsobů, jak si proměnit život, ale u ničeho jste nevydrželi dlouho nebo nepocítili takový efekt, jaký byste chtěli?

Po doposlechnutí tohoto rozhovoru budete mít dost možná chuť plně se oddat studiu dechu a toho, jak si s tímto dokonalým nástrojem, který každý máme zdarma, kompletně upgradovat kvalitu svého prožívání na tomto světě. 🙂

Jako vždy, jestli se vám náš podcast líbí a přináší vám do života hodnotu, zaklikněte si jeho odběr, ohodnoťte ho a sdílejte ho s těmi, kterým může být přínosem.

Přeji vám obohacující poslech!

Odkazy

Připojte se k více než 5 000 odběratelům mého pátečního Mindset Newsletteru. Jednou za 14 dní získáte 5 praktických tipů pro váš seberozvoj.

optin form

Nech to jít:
3 týdny k emoční svobodě

Aktuálně můžete projít mým novým online kurzem práce s emocemi. Propustíte usazené emoce z minulosti, naučíte se zvládat emoční vlny, více přijímat sebe a své emoce a uvolníte se do života ve větší lehkosti, radosti a emoční vyrovnanosti.

Vít Aora

MINDSET NEWSLETTER

Přidejte se k více než 5 tisícům lidí a odebírejte můj 14denní páteční Mindset Newsletter. Sdílím v něm vždy 5 krátkých tipů pro nastavení mysli, zkvalitnění života a skutečné sebepoznání.

Navíc vám zdarma pošlu jednu z mých nejoblíbenějších vedených meditací Energetický restart, která vám pomůže se za 11 minut kdykoliv přeladit do klidu a pohody.

formulář